bplogo

„Búbosok és tarajosok” rajzpályázati felhívás

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) rajzpályázatot hirdet „Búbosok és tarajosok” címmel 2015 év madaráról – a búbosbankáról, és 2015 év kétéltűjéről – a dunai tarajosgőtéről.

A búbosbankáról és a dunai tarajosgőtéről, illetve külön lapon mindkét állatról készült rajzzal lehet pályázni, de fajonként csak egy alkotás nyújtható be.

Pályázati kategóriák: alsó tagozatos iskolás, felső tagozatos iskolás, középiskolás, felnőtt.
Az alkotások benyújtási határideje: 2015. március 20.

Pályázati kiírás:

• csak egyénileg lehet pályázni, de iskolák a rajzokat együttesen is elküldhetik;
  • a kézzel készült eredeti rajzot postán kell megküldeni (a rajzot az MME nem küldi vissza);
  • a művek maximális mérete (kerettel együtt) A4-es;
  • a rajz hátoldalán legyenek feltüntetve a pályázó adatai (név, életkor, nevezési kategória, szülő neve, telefonszáma, lakcíme, e-mail címe);
  • a pályamű beküldésével a törvényes képviselő beleegyezését adja a pályázaton való részvételhez, kiállításon, illetve interneten való megjelenítéshez.

Az alkotások beküldési címe:

Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME)

1121 Budapest, Költő u. 21.

A borítékra kérjük ráírni: „Búbosok és tarajosok”

Díjak:

Minden kategóriában a három legjobb pályázat kap díjat: a búbosbanka pályázatok esetén  az életkornak megfelelő természetismereti könyvet, a dunai tarajosgőte pályázatok esetén a fajt ábrázoló ajándéktárgyakat.

A nyerteseket e-mailen vagy telefonon kapnak értesítést, illetve az eredményhirdetésről a www.mme.hu honlap oldalon is beszámol a szervezet.

Eredményhirdetés: 2015. március 31.

Részletek a fajokról:

március 2015